A Belügyminisztérium felkérésére a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet pályázatot hirdetett a szociális szolgáltatások (alap- és szakosított ellátás) és a gyermekjóléti alapellátás vonatkozásában területi szakmatámogatási rendszer létrehozására.
A szakmatámogató hálózat létrehozásával lehetőségünk adódik mind területi, mind szakterületi vonatkozásban lefedni az adott területi egység teljes szociális- és gyermekjóléti alap-és szakellátási szolgáltatási spektrumát.
Szakmatámogatási feladatainkat a Belügyminisztérium és a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézettel kötött Együttműködési megállapodás keretében látjuk el Győr-Moson-Sopron és Veszprém megyékben A szakmatámogatási hálózati megbízatásunk határozott időre, 3 éves időtartamra szól, 2021. szeptember 1-jétől – 2024. december 31-ig.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület Nyugat-dunántúli Régiójának fogyatékos személyek nappali ellátását nyújtó intézménye, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Gondviselés Háza Fogyatékosok Napközi Otthona, mint gesztorszervezet látja el a szakmatámogatási feladatokat – a „Területi szakmatámogatási rendszer létrehozása, szakmatámogatási feladatok ellátása 2021” – program keretében.
Tevékenységünket 10 konzorciumi partnerrel együtt végezzük a TSZR – 2021 projekt keretében a szociális alap-és szakellátásokra, valamint a gyermekjóléti alapellátásra vonatkozóan.
Konzorciumi partnereinkkel közösen a szakmatámogatási hálózat kialakítása során azt a célt fogalmaztuk meg, igazodva a projektben vállalt feladatainkhoz, hogy a szolgáltatást nyújtók számára helyi szinten segítsünk abban, hogy a működéshez szükséges szakmai együttműködéseket kialakítsák és fenntartsák, erőforrásaik maximalizálásával a helyi szükségletekre reagáló magas minőségű szolgáltatást tudjanak biztosítani.
A szakmatámogatási feladatellátás során megszervezzük a hatékony információáramlást, támogatjuk az ellátások egységes szemléletű szakmai megvalósítását, amely során sor kerül a terminológiai keretek és minőségi kritériumok tisztázására. Mindebben fontos a konzorcium koordinatív szerepe az ellátási területeken.
A feladatellátás egyik szakmai fókusza, hogy a szakmaközi együttműködések erősítésében nyújtott támogatás közvetetten az érintett földrajzi terület gyermekvédelmi, egészségügyi és köznevelési szolgáltatásaira is hatással legyen.
E kiemelt cél eléréséért meghatároztuk fő feladatainkat, amelyeket számos egyéb szakmatámogatási tevékenység egészít ki, melyek a következők:
Szakmai tevékenységeink:
Elsődleges célunk az, hogy széleskörű, szoros szakmai együttműködés keretében hatékonyan segítsük a Győr-Moson-Sopron és Veszprém megyékben működő szociális ellátást biztosítók és fenntartók szakmai tevékenységét.
© , Adatkezelés